Plandeki do wywrotkek.

Dla zabezpieczenia transportowanych materiałów sypkich wykonujemy plandeki do wywrotek oraz do zabudów samochodowych. Podczas realizacji korzystamy z materiału PCV o gramaturze od 650 g/m2 do 930 g/m2. Do tego należy dodać, że ten rodzaj osłony wyposażony jest w oczka, linkę oraz responder naciągowy. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić całkowite zabezpieczenie ładunku – zarówno przed warunkami atmosferycznymi, jak i podczas transportu w ruchu drogowym.

Nasza oferta plandek do wywrotek obejmuje realizacje pod wymiar. Idealnie dopasujemy kształt i długość osłony dla danego pojazdu, dla zapewnienia pełnej skuteczności zabezpieczenia. Usługa dotyczy nie tylko wywrotek – wykonujemy również plandeki samochodowe m.in. dla busów, aut i przyczepek.

Obowiązek posiadania plandeki do wywrotek podczas transportu materiałów sypkich

Plandeki do wywrotek są nie tylko udogodnieniem dla transportu bez ryzyka utraty przewożonego materiału. Podczas przerzutu materiałów sypkich do miejsca docelowego, obowiązuje prawo, które nakazuje umieszczenie zawartości w szczelnej skrzyni ładunkowej zabezpieczonej odpowiednimi zasłonami (czyli plandekami do wywrotek). Taka zasłona ma za zadanie uniemożliwić wysypywanie się ładunku na drogę, aby nie stwarzać zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Mówi o tym dokładnie art. 61 Kodeksu drogowego.

Zalety plandek do wywrotek

Warto wspomnieć, że oprócz obowiązującego prawa, posiadanie plandeki do wywrotek wiąże się z dodatkowymi korzyściami. Nie tylko zabezpieczają towar przed wysypywaniem się, ale mają też pozytywny wpływ na spalanie pojazdu. Spowodowane jest to tym, że strumień powietrza nie napotyka oporu. To z kolei skutkuje niższymi kosztami na paliwo.

Jeśli chcą się Państwo dowiedzieć więcej na temat plandek do wywrotek, to serdecznie zachęcamy do kontaktu.

Nasze materiały z których korzystamy:

FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania.

Potrzebujesz więcej informacji ?

Odpowiemy na Państwa wszelkie pytania i przedstawimy wszystkie zalety dotyczące produktów.