W przypadku budowy powierzchni wystawienniczych, hal targowych niezwykle istotne jest obniżenie kosztów organizacji wystaw, z których największym wyzwaniem jest tanie postawienie budynków użytkowych. Uniwersalnym i jednocześnie szybkim procesem budowy wyróżniają się hale namiotowe. Jak wznieść wysokiej jakości halę targową?
Hale namiotowe to obiekty budowlane, które mogą być użytkowane zarówno do celów przemysłowych, magazynowych, rolniczych, jak i wystawienniczych. Tak szerokie możliwości wykorzystania związane są z ich łatwością montażu, niskim kosztem budowy, wytrzymałością i wysokim poziomem wykończenia. Jest to idealna alternatywa dla budynków stałych.
Namioty z plandeki idealnie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, po zamontowaniu w nich ogrzewania z łatwością zmieniają się w praktyczne obiekty całorocznego użytkowania. Co istotne ich budowa nie wymaga pozwolenia na budowę, przez co same formalności nie stanowią żadnej przeszkody z budową hal targowych.
Fakt, iż budowa namiotów targowych nie wymaga specjalnych zabiegów urzędowych, nie oznacza, że nie wymagają one żadnych specjalnych zabiegów administracyjnych. Zawsze podejmując się bowiem budowy hali targowej, czy też ogólnie pomieszczenia gospodarczego krytego plandeką, należy opracować plan, koncepcję i projekt samej hali, wraz, z jakiego określeniem rodzaju sprzętu budowlanego, jaki należy użyć celem wykonania jej zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym. W pierwszych krokach należy dopilnować właściwego postawienia konstrukcji aluminiowej, pamiętając o zakotwiczeniu jej w fundamentach. Wspomniana budowla powstaje, począwszy od szkieletu, stanowiącego ramy główne, potem stężenie dachowe i ścienne oraz pozostałe elementy, które pokrywane są plandeką PCV. Biorąc pod uwagę szczegóły materiałowe, należy zwrócić uwagę, aby komponenty hali zostały właściwie zabezpieczone przed korozją, np. przez ocynk. Wytrzymałe i trwałe konstrukcje powstają z plandeki o gramaturze ok. 680 g/m2.